Biz Kimiz?

        Türk Spor medyasına alternatif olma amacı ile kurulan Transfer Merkezi, 18 Temmuz 2012'de sosyal medyada yayın hayatına başlamış ve 6 Ekim 2012'de TransferMerkez.com internet sitesi üzerinden çalışmalarına devam etmiştir. Transfer Merkezi, Çetin Kuzu ve bu spora gönül vermiş birkaç yazar tarafından kurulmuş, zamanla aramıza katılan yeni yazarlar ve il temsilcilikleriyle birlikte büyük bir aile olmuştur. 

        Sitenin dışında bir de aynı ismi taşıyan aylık futbol dergisi yayınladık. 2013 Nisan ayından itibaren toplam 7 sayı halinde yayınladığımız Transfer Merkezi Dergisi, hem basılı hem dijital olarak yayımlandı ve tamamen ücretsiz olarak sizlere ulaştı. Gerek maliyeti gerekse çok emek istediği için zaman darlığı nedeniyle şu an için dergi işimize ara vermiş durumdayız. Dergimizin geçmiş sayılarını buraya tıklayarak ücretsiz okuyabilirsiniz.

https://twitter.com/TurkSports
Transfer Merkezi Kurucusu
Çetin KUZU
        TransferMerkez.com, 2004 yılında kurulan Türk futbolunun en büyük istatistik arşiv projelerinden biri TurkSports.net'in kardeş sitesidir. Transfer Merkezi, sosyal medyada TransferMerkez sayfasıyla büyük ilgi görmüş ve 200 binden fazla takipçiye ulaşmıştır. 1.Lig'den amatör liglere kadar tüm alt ligler ve altyapılar ile ilgili haberler bulabileceğiniz AltLiglerTR, istatistik bilgi bankası FutStats, video paylaşım sayfası TurkSpor TV, görsel paylaşım sayfası SporGram, basketbol sayfası Basket Merkezi, spor tarihine dair herşeyi bulabileceğiniz SporTarihi, Alt liglerden videoları izleyebileceğiniz AltLig TV ve TV'de spor ekranı ile ilgili bilgiler bulabileceğiniz Televisyon diğer projelerimizdir. Tüm sayfalarımız, Türkiye'nin spor odaklı ilk dijital reklam ajansı TurkSports çatısı altında toplanmıştır.

        Transfer Merkezi, 2017 yaz aylarından itibaren ülkemizde oynayan yabancı futbolcular, teknik adamlar ile yurtdışından ligimizi takip etmek isteyen yabancı basın mensupları ve taraftarlar için TurkSports EN hesabı üzerinden İngilizce olarak da yayın yapmaya başlamıştır.

Ne Yapıyoruz?

        Sitenin isminden de anlaşabileceği gibi ana amacımız; transfer haberlerini en doğru ve en hızlı bir şekilde tek noktadan okuyucularımıza ulaştırmak olsa da bununla sınırlı değil elbette. Türk medyasının ilgilenmeye gerek görmediği birçok konuda farklı işlere imza atıyor, alternatif oluyoruz. Çünkü bizim amacımız yapılmayanı yapmak, özgün içerikler üretmek.

        Röportajlar, inceleme ve araştırma yazıları, maç ve oyuncu analizleri gibi özgün içerikler üretiyoruz. Futbolun sadece 3 büyüklerden ya da Süper Lig'den ibaret olmadığının farkındayız, başta 1. Lig olmak üzere tüm alt liglere, altyapılara ve amatör liglere elimizden geldiğince yer vermeye çalışıyoruz.

        Son dakika haberleri, önemli gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz. İki satırlık yazılar için siteye link verip takipçilerimizi yormuyor, daha fazla tık almak için küçük şeyler peşinden konuşmuyoruz.

Ne Yapmıyoruz?

        Biz haber sitesi değiliz, burada tüm sitelerde görebileceğiniz kopyala-yapıştır haberler yok. NTV Spor, Sporx, Ajansspor ve ulusal gazetelerin internet siteleri bu işi yapıyor zaten, aynı şeyleri tekrarlamanın bir anlamı yok.

        Güncel haberleri ve ilgi çekici bilgileri twitter ve facebook sayfalarımızda kısa kısa paylaşıyoruz. 140 karaktere sığacak şeyleri haber diye siteye koyup hit kazanmak için aldatıcı başlıklarla insanların zamanlarını çalmıyoruz..

        Türk spor medyası gibi asparagas haberler yaparak, herkesi 3 büyüklere transfer ederek popüler olmak gibi basit şeylerin peşinde koşmuyoruz. Bizim için güvenilir bir kaynak olmak popüler olmaktan daha önemli.

Katkıda Bulunmak İster misiniz?

        En başta da yazdığımız gibi biz haber sitesi değiliz, ticari bir amacımız yok. Amatör ruhla profesyonel işler yapmaya çalışıyoruz. Siz de gerekli bilgi/birikim ve tecrübeye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız yazar ya da temsilci olarak bize katılabilir, katkıda bulunabilirsiniz. Görüş ve önerilerinize de her zaman açığız. Yazar olmak ya da görüşlerinizi iletmek için aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyada Twitter ve Facebook sayfalarımızından bizimle iletişime geçebilirsiniz


Bize Ulaşın