21 Nisan 2013 Pazar

Raul Gonzalez #7

Felix Magath'ın Raul hakkında söylediklerini duymak O'nu tanımaya yetecektir...
     "Raul'un Real Madrid'den ayrılacağı ve kendisine Avrupa'da bir kulüp arayacağını duyduğum an onu buraya getirme düşüncesine kendimi kaptırdım. Diğer yandan efsanenin buraya geleceğine inanmakta da güçlük çekiyordum. Metzelder ile beraber onunla tanıştığımda olağan dışı bir karakteri tanıdığımı anladım. sonunda bir şekilde transfer gerçekleştiğinde de gururlanmıştım lakin Raul bize geldiğinde fiziksel olarak durumu pek iyi değildi. O öyle bir çalıştı ki bu açığı kısa süre içerisinde kapamayı başardı.

     Raul, sahadaki oyunu doksan dakika boyunca kontrolü altında tutabilen ender oyunculardan birisidir. Bu yüzden onun çok hızlı olması gerekmiyor zira o rakibinden düşünsel açıdan her daim bir adım önde olduğu için her zaman daha avantajlı konumda. O sahada olup bitene sonrasında tepki veren değil daha çok oluş biçimini öncesinde kavramış bir şekilde içerisine dahil olan konumundadır. Tüm bu mental artısının dışında inanılmaz tekniği, iki ayağını da aynı güzellikte kullanan muazzam bir oyuncudur. Benim fikrime göre Bundesliga'ya ondan daha iyisi gelmemiştir.

     Frank Ribery ve Arjen Robben dahil Raul'un bir basamak altında yer alır. Raul 20 yıl boyunca üst seviyede futbol oynamış ve bu ikisi önce bunu başarmak durumundadır doğru bir kıyaslama yapabilmek için. 34 yaşında dahi antrenmanlardaki basit bir maçı kaybettiğinde sinirlenen bir oyuncu olduğunu söylersem sanırım bu onun nasıl bir karakteri olduğunu sizlere anlatır. Onun gidişi Bundesliga adına oldukça büyük bir kayıptır. En az 2 yıl daha bu seviyede oynayacağını tahmin ediyorum. Bundesliga kariyerimde pek çok oyuncu transfer ettim ama Raul transferi benim kariyerimin transfer konusunda zirve noktalarından birisi olarak kalacaktır."


Transfer Merkezi

Transfer, Röportaj, Araştırma, Analiz

www.TransferMerkez.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder